Práce študentov 2. semestra ŠTC 2023 – IoT riešenie Smart Parkovania

Ballafuy Gesti Marc, jeden zo študentov ŠTC Microsoft, si ako svoj záverečný IoT projekt zvolil vytvorenie Smart parking systému. Smart parking IoT systém reprezentuje moderný prístup k efektívnemu riadeniu a monitorovaniu parkovacích miest. Toto inovatívne riešenie integruje senzory, ktoré umožňujú presné sledovanie príchodov a odchodov vozidiel. Jeho výhody siahajú za hranice jednoduchého parkovania, pretože ponúka možnosť detailného mapovania dát podľa dní v týždni. Týmto spôsobom je možné analyzovať návštevnosť parkoviska v špecifických dňoch, čo poskytuje cenné informácie pre ďalšie optimalizácie. 

Rozdelenie dát podľa dní v týždni umožňuje vytvárať grafy a štatistiky o vyťaženosti parkoviska, ktoré môžu byť využité pre lepšie pochopenie aktivity v rôznych obdobiach. Vytváranie takýchto štatistík a grafov umožňuje nielen monitorovať súčasný stav, ale aj plánovať a predpovedať budúce potreby. 

Vďaka prístupnosti týchto dát je možné dynamicky prispôsobovať parkovací systém podľa aktuálnych požiadaviek a zlepšovať efektívnosť celého procesu. Taktiež umožňuje prevádzkovateľom parkovísk prijímať informované rozhodnutia ohľadom úprav cien, časových období alebo kapacít parkovísk. 

Smart parking IoT systém je ideálnym riešením pre mestá, obchodné centrá, podnikové komplexy a ďalšie parkoviská, ktoré doposiaľ nevyužívali možnosť zaznamenávania a analýzy dát v reálnom čase. Táto technológia ponúka nielen sofistikované monitorovanie, ale aj príležitosť vytvárať inteligentné a efektívne stratégie v oblasti parkovania, čím prispieva k celkovému zlepšeniu udržateľnosti dopravy. V dlhodobom horizonte môže investícia do smart parkingu priniesť významné úspory a zlepšenia v dopravnom prostredí. 

Ak sa ti článok páčil, určite budeme radi za jeho zdieľanie

LinkedIn
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujať

Bezpečnosť
Peter Lehocký

#3 Bezpečnosť na internete: Všeobecne platné tipy a rady

V prechádzajúcich dvoch článkoch sme si predstavili bezpečnostné hrozby a podvody, ktoré na vás čakajú na internete. V dnešnom článku si predstavíme opatrenia, ktorými takéto hrozby minimalizujete, situácie, v ktorých sú vaše citlivé dáta v najväčšom nebezpečenstve, a tiež to ako po sebe na internete zanechávať čo najmenej stôp. Opatrení,

Čítať ďalej >
IoT
Tomáš Zajíc

Práce študentov 2. semestra ŠTC 2023 – Snímač v simulovanom prostredí Raspberry Pi

V druhom semestri programu ŠTC Microsoft sa naši študenti mohli venovať IoT alebo programovaniu. Martina Inkábová je ďalšou z tých, ktorí sa vydali práve cestou IoT. Náplňou jej výstupného projektu bolo vytvoriť snímač v simulovanom priestore Raspberry Pi kontrolujúci teplotu a vlhkosť v miestnosti – podstatné faktory pre komfort a zdravie ľudí. Napriek tomu,

Čítať ďalej >

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pokračovaním v prehliadaní blogu súhlasíte s používaním súborov cookies. Viac sa o nich môžete dozvedieť na podstránke Zásady ochrany osobných údajov.
Pokračovaním v prehliadaní blogu súhlasíte s používaním súborov cookies. Viac sa o nich môžete dozvedieť na podstránke Zásady ochrany osobných údajov.