Windows Insider Program – Inštalácia a Informácie

Čo je to vlastne Windows Insider Program?

Windows Insider Program je program, v ktorom si užívatelia, ktorí  majú platnú licenicu na Windows 10 možu zabezpečiť prístup k včasnému buildu Windows 10.

Aktualizácie pre windows 10 insider previews sa k používaťeľom a developerom dostávajú vo fázach. Prvé 3 fázy su len pre vývojárov a zamestnancov Microsoftu, no a v ďaľších 3 fázach sa Windows 10 Insider Previews dostávajú k verejnosti systematicky.

Kde začať?

Začiatok tohoto procesu spočíva v Nastaveniach. Navigujte sa cez Windows Start do nastavení, do sekcie “Aktualizácie & Zabezpečenie” a potom do “Windows Insider Program

Kliknite na tlačítko “Pokročilé” a Vyhladajte oblasť“Získať zostavy Windows Insider Preview”, a pokračujte kliknutím “žačať

 

Prihláste sa pomocou vášho Microsoft účtu, ktorý ak nemáte, tak si zadarmo možete vytvoriť kliknutím na tento link: https://account.microsoft.com/account

V momente prihlásenia bude od Vás vyžadované heslo k vášmu PC, pokiaľ ho máte. Zadajte heslo a autentikácia je týmto dokončená.

Get started a správa

Pokiaľ sa rozhodnete pokračovať, kliknite na “Ďaľsie kroky” a zaregistrujte sa pomocou vášho Microsoft účtu v https://insider.windows.com/. Kliknite na “Get Started” a príjmite podmienky registrácie.

Možete si zatvoriť prehliadač a navigovať sa naspať do“Aktualizácie & Zabezpečenie” > “Windows Update” > “Pokročilé” > “Get Insider Preview Builds” > “Next Steps

Windows Vás bude informovať, že na váš počítač bude nainštalovaní software ktorý ešte nemusí byť plne testovaný a bez problémov.

Pred potvrdením

Pred vašim posledným súhlasom k inštalácií Windows Insider Previews budete informovaný o tom, že pokiaľ sa rozhodnete skončiť s týmto programom, si mozno budete musieť vybrat/vymazať všetko z vášho PC a preinštalovať Windows. Podtvrďte, a reštartuje sa váš PC.

Spravovanie

V už teraz známej oblasti “Aktualizácie & Zabezpečenie” > “Windows Update” > “Pokročilé” možeme vidieť, že nám pribudli nové možnosti. Prejdeme si niektoré z nich:

  • Možnosť zvoliť si ako si budete inštalovať aktualizácie
  • Možnosť storna
  • Možnosť zvoliť si v ktorej fáze Windows Insider Previews chcete byť

Ak sa ti článok páčil, určite budeme radi za jeho zdieľanie

LinkedIn
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujať

Bezpečnosť
Peter Lehocký

#3 Bezpečnosť na internete: Všeobecne platné tipy a rady

V prechádzajúcich dvoch článkoch sme si predstavili bezpečnostné hrozby a podvody, ktoré na vás čakajú na internete. V dnešnom článku si predstavíme opatrenia, ktorými takéto hrozby minimalizujete, situácie, v ktorých sú vaše citlivé dáta v najväčšom nebezpečenstve, a tiež to ako po sebe na internete zanechávať čo najmenej stôp. Opatrení,

Čítať ďalej >
IoT
Tomáš Zajíc

Práce študentov 2. semestra ŠTC 2023 – Snímač v simulovanom prostredí Raspberry Pi

V druhom semestri programu ŠTC Microsoft sa naši študenti mohli venovať IoT alebo programovaniu. Martina Inkábová je ďalšou z tých, ktorí sa vydali práve cestou IoT. Náplňou jej výstupného projektu bolo vytvoriť snímač v simulovanom priestore Raspberry Pi kontrolujúci teplotu a vlhkosť v miestnosti – podstatné faktory pre komfort a zdravie ľudí. Napriek tomu,

Čítať ďalej >

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pokračovaním v prehliadaní blogu súhlasíte s používaním súborov cookies. Viac sa o nich môžete dozvedieť na podstránke Zásady ochrany osobných údajov.
Pokračovaním v prehliadaní blogu súhlasíte s používaním súborov cookies. Viac sa o nich môžete dozvedieť na podstránke Zásady ochrany osobných údajov.