Práce študentov ŠTC 2023 – Power Platform

Dnes vám z dielne našich šikovných študentov prinášame až dve zaujímavé práce. Reč bude o Power Platform – rad užitočných Microsoft 365 aplikácií ponúkajúci riešenia pre automatizáciu procesov, vizualizáciu dát, vývoj aplikácií či tvorbu webstránok.

Študenti Tomáš Bujňák, Gabriel Legath, Adam Soták a Tomáš Ukropec si pripravili príručku so zameraním na aplikáciu Power BI spolu s pútavou zostavou dát.

Power BI je aplikácia, resp. softvérové riešenie radu Power Automate, ktoré umožňuje graficky spracovať veľké množstvo údajov a vizualizovať ich. Jej funkcie poskytujú široké spektrum využití v rôznych odvetviach. Nižšie môžete vidieť spomínanú zostavu dát, ktorá obsahuje rôzne štatistiky o školách na Slovensku – tie môžu byť využité napríklad pre porovnanie s inými krajinami a následné riešenie problémov.

Študenti Daniel Kubica, Dávid Gašparík a Peter Lehocký si pripravili príručku so zameraním na aplikáciu Power Automate spolu s užitočným postupom pre vytvorenie To Do úlohy na základe e-mailovej správy v aplikácii Outlook.

Power Automate je aplikácia radu Power Automate, ktorá slúži na automatizáciu opakujúcich sa procesov. Podobne ako aplikácia Power BI disponuje funkciami so širokým spektrom využití. Napríklad spomínaný postup je veľmi užitočný pri práci či učení, kedy častokrát zabúdame  na zadané úlohy.

Čo si o týchto aplikáciách myslíte vy? Ako vám pomáhajú pri vašej práci? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie!

Ak sa ti článok páčil, určite budeme radi za jeho zdieľanie

LinkedIn
Facebook
Twitter
WhatsApp
Email

Ďalšie články, ktoré by ťa mohli zaujať

Microsoft 365
Tomáš Hubina

Práce študentov ŠTC 2023 – Microsoft 365 Aplikácie

Ako ste si v našom minulom príspevku všimli, Študentské Trénerské Centrum Microsoft je rozvojový program primárne pre študentov stredných škôl na Slovensku. V rámci neho sa študenti nielen vzdelávajú v rôznych oblastiach a technológiách, ale zároveň zo získaných skúseností ďalej budujú vzdelávacie materiály pre vás všetkých! Dnes vám naši študenti Adam Soták,

Čítať ďalej >
Power Platform
Zuzana Molčanová

Metodická príručka pre vyučovanie Power Platformy

Rada by som vám v tomto článku predstavila absolventskú prácu študenta Samuela Sedlačka, ktorý v júni 2023 úspešne ukončil rozvojový program pre stredoškolských študentov s názvom Študentské Trénerské Centrum Microsoft. V treťom trimestri tohto programu sa študenti venujú svojej absolventskej práci, ktorá má byť nielen teoretická, ale aj praktická a na záver ju

Čítať ďalej >
Študentské Trénerské Centrum
Tomáš Odráška

Práce študentov ŠTC 2023 – Windows 11

Ak ste o ňom ešte nepočuli, Študentské Trénerské Centrum Microsoft je rozvojový program pre študentov stredných (a občas aj základných či vysokých) škôl na Slovensku. V rámci neho sa študenti vzdelávajú v rôznych oblastiach a technológiách spoločnosti Microsoft. Nie je to však len pre nič – za nič. Zo získaných

Čítať ďalej >

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

V aktuálnej chvíli ešte prebieha proces migrácie článkov a nie všetok obsah musí byť dostupný. Ďakujeme za pochopenie.

Pokračovaním v prehliadaní blogu súhlasíte s používaním súborov cookies. Viac sa o nich môžete dozvedieť na podstránke Zásady ochrany osobných údajov.
Pokračovaním v prehliadaní blogu súhlasíte s používaním súborov cookies. Viac sa o nich môžete dozvedieť na podstránke Zásady ochrany osobných údajov.